Vijesti

Kup Ružice Meglaj Rimac – Tijesan poraz u finalu protiv Medveščaka – 71:73

Kup Ružice Meglaj Rimac – finale
– – – – – – – – – – – –
Trešnjevka je bila na pragu osvajanja kupa!!!! Odličan otpor pružile su djevojke favoriziranom Medveščaku i pokazale da iz utakmice u utakmicu rastu i napreduju! Nakon poluvremena i zaostatka od 14 poena, u nastavku je ekipa zaigrala čvršću obranu, smanjila broj pogrešaka i uspjela u samoj konačnici susreta stići do izjednačenja (70:70), no ostale su kratke za 2 poena.
Usprkos porazu, izuzetno smo ponosni na odličnu igru naših mladih djevojaka predvođenu neuništivom Anom Lelas. Sve do jedne, i na terenu i na klupi dale su sve od sebe, prikazale jedno zajedništvo i pokazale da je pred njima svijetla budućnost na košarkaškim terenima. Uz gore spomenuto sveprisutno zajedništvo i veliki doprinos cijele ekipe vrijedi izdvojiti odličnu partiju Ane Lelas sa 20 poena i 13 skokova, izvrsnu Anđelu Katavić sa 19 koševa i super iskorištene minute provedene na terenu Marte Galić (18 min., 12 koševa i 6 skokova).
Bravo za sve djevojke i stručni stožer na lijepoj prezentaciji kluba i izvrsnom rezultatu!
Čestitamo ekipi Medveščaka na osvojenom Kupu i zahvaljujemo domaćinima, ekipi Omiša, na odličnoj organizaciji završnice.
Trešnjevka 2009 – Medveščak 71:73 (12:23, 18:21, 25:16, 16:13)
Trešnjevka: Erjavec 5 (4as), Mühl (7as), Pavić 7, Lelas 20 (13sk), Kostić 6 (4sk), Katavić 19, Marija Galić 2, Marta Galić 12 (6sk), Zadro, Vujadinović, Savić, Ujević.
Medveščak: Bura 17, Tadić 15, Borović 19, Todorić 4, Majstorović 15, Nimac 2, Arežina, Radoš 1, Petrak, Uzelac, Grizelj, Macan.